Okolí penzionu Fantazie

Poznejte kouzelné jižní Čechy

Milovníci městského života jistě využijí možností v blískosti ubytování Třeboň a dalších jihočeských měst. Veškeré informace o kulturním a sportovním vyžití v okolí nabízí Informační a kulturní středisko města Třeboně. Návštěvníci penzionu vyráží za poznáním a zábavou na Hlubokou, do Českého Krumlova, Jindřichova Hradce (mechanický betlém), Českých Budějovice, nebo do blízkého Rakouska.

Region Třeboňsko je zaslíbený cyklistům, rybářům a milovníkům krásné přírody po celý rok. Bohatý kulturní život měst můžete snadno vyměnit za klid venkovského života, navštívit lázně, rybníky Svět a Rožmberk, nebo pískové lomy.

Přímo ve vesničce Stará Hlína se nachází Rožmberská hospůdka, ve které můžete ochutnat rybí speciality. Přímo v Třeboni najdete další rybí restaurace jako jsou Šupina a Šupinka a další.

Tipy na místa v okolí

 • rybníky Svět a Rožmberk (penzion leží přímo na cyklotrase okolo Rožmberka)
 • pískový lom (nudapláž) - 10-15 km
 • od penzionu směrem na Suchdol najdete hned tři lomy s písečnými plážemi, čistou vodou, podle ohlasů našich hostů lepší než u moře
 • hrady, zámky...
 • park Česká Kanada s krásnou úzkokolejnou železnicí

Zaujalo Vás nádherné okolí penzionu?

Potěší Vás také příjemné ceny a rychlá rezervace pobytu. Penzion Třeboňsko Fantazie je ideálním místem pro strávení aktivní dovolené cyklistů, rybářů a milovníků krásné přírody a je výchozím místem pro výlety na Třeboňsko. Využít můžete i Třeboňské lázně a bohatý kulturní život jižních Čech.

Penzion Fantazie Třeboň je ideální pro páry nebo menší skupiny, popřípadě i lázeňské hosty, kteří ocení komornější prostředí a nižší ceny. V letních měsích je zahrada nádherně rozkvetlá a nabízí se tak relaxace pod slunečníky nebo pergolou nebo možnost hraní her. Pokud vyhledáváte raději soukromí, zahrada nabízí různá romantická zákoutí pro posezení.Zajímavostí z okolí penzionu

Zajímavostí z okolí penzionu

V bezprostředním okolí penzionu se nachází spoustu zajímavostí, za zmínku stojí historický kamenný most přes rybník Vítek. Najdete ho na cestě mezi Novou a Starou Hlínou. Na tomto mostě byla točena scéna z pohádky "Byl jednou jeden král", kdy byla do vody vysypána sůl z celého království.

V roce 2012 se v okolí penzionu natáčel film Líbánky v režii Jana Hřebejka. Film Vás zaujme zajímavým příběhem ale i krásnou přírodou Třeboňských rybníků krajiny.

Sousední vesničky v okolí penzionu

Mláka

Najdete ji 4,5 km od penzionu ve směru na Jindřichův Hradec. Nejstarší zmínka o vsi je z 15. století. Obcí vedla tradiční formanská cesta, na níž stál také jako dům č. p. 1 první formanská hospoda. Na návrší u Mláky stojí poutní kostel zasvěcený Zasnoubení Panny Marie. U kostela stojí starý dub letní, vyhlášený v roce 1987 jako památný.

Dnes zde také najdete tradiční mlékárnu s vlastními výrobky.

Nová Hlína

Nová Hlína je další, místní část města Třeboň. Nachází se 2 km od našeho ubytování. Vesnička leží v bezprostřední blízkosti rybníka Rožmberk a je obklopena krásnou přírodou. Přes náves vede cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně.
Více informací >>

Lužnice

Nedaleko od hráze rybníka Rožmberk na řece Lužnici leží obec Lužnice. Nachází se 6 km od našeho ubytování. Na návsi se nachází domy z 19. století se zachovalou lidovou architekturou (selské baroko).

Stříbřec

Obec Stříbřec se nachází uprostřed třeboňských rybníků, necelých 6 km od našeho ubytování v penzionu Fantazie. K obci přísluší ještě vesničky Libořezy a Mníšek.

Pístina

Obec Pístina, která se nachází nedaleko Stráže nad Nežárkou, je malebná jihočeská vesnička obklopená rybníky. Nachází se 8 km od našeho ubytování. Díky zachovalé venkovské zástavbě byla obec vyhlášena vesnickou památkou zónou lidové architektury.

Stráž nad Nežárkou

Stráž nad Nežárkou byla již ve 14. stol. městečkem. Z této doby pochází i středověký hrad, který byl v 18. stol. barokně přestaven na zámek. Zámek v letech 1914–1930 vlastnila slavná pěvkyně Ema Destinnová.
Více informací >>

Novosedly nad Nežárkou

Novosedly nad Nežárkou se nachází 3 km na jihozápad od Jemčiny a necelých 6 km od našeho ubytování. V obci se dochovalo několik statků s trojúhelníkovými štíty. Na návsi najdete kovárnu z poloviny 19. století akostel sv. Václava.

Penzion Fantazie

Kontakty:
Stará Hlína 85
379 01 Třeboň
Tel.: 731 108 563 | 389 602 015
penzionfantazie@seznam.cz

 

Ceník ubytování >>

 

Rezervace ubytování >>

 

Sledujte nás na Facebooku

Ubytování dále nabízí:

 • domácí snídaně v ceně
 • malé fitko přímo v objektu
 • infrasauna
 • společenská místnost s krbem, barem a TV
 • parkování u penzionu
 • úschova kol pod střechou
 • velká zahrada s pergolou
 • možnosti večerního grilování
 • zdarma Vám také zapůjčíme fén, trezor, knihy, stolní a karetní hry
 • zajistíme odvoz z/na vlakové a autobusové nádraží v Třeboni
 • praní prádla a oblečení
ubytování Třeboň penzion Fantazieo penzionuokolí penzionurezervacekontaktyPenzion Fantazie
ČeskyEnglish

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout