Cyklotrasy na Třeboňsku

Teplé počasí láká na kola, která můžete prohánět po celém Třeboňsku. Cyklotrasy mají dohromady několik set kilometrů napříč celým krajem. Přijeďte se projet po Třeboňsku i Vy, pokud počasí přeje, těšit se můžete na skvělé sportovní zážitky.

Cyklotrasa - Krčínovo dědictví - 56 km

Prochází přes tato místa: Rybník Svět - Schwarzenberská hrobka - Domanín - Spolský rybník - Dunajovická hora - Dolní Slověnice - Rybník Dvořiště - Rybník Krčín - PR Záblatské louky - Rybník Ptačí blato - Záblatský rybník - Záblatí - Lomnice nad Lužnicí - Lužnice - Řeka Lužnice - PP Slepičí vršek - Rybník Potěšil - hájovna Smika - rybník Rožmberk - Rybník Káňov - PR Olšina u Přeseky -Břilice - Břilický rybník - Třeboň

Pamětí Vitorazska

Cyklistický okruh v oblasti Třeboňska spojuje 29 zastávek s informačními panely, které popisují historii jednotlivých míst.

Trasa vede přes tato místa: Nový zámek, Pyhrabruck, Hohenberg, Unterlembach, Dietmanns, Gmünd, České Velenice - Andělský vrch, České Velenice, České Velenice - Josefsko, Nová Ves - Krabonoš, Halámky - hraniční přechod, Kunšach - Spáleniště, Rapšach, Na rozcestí, Dračice, Nová Huť, Františkov, Klikov, Tušťský most, Suchdol nad Lužnicí, Tři Facky, Hrdlořezy, Dvory nad Lužnicí, Hranice, Blata, Jakule, Byňov, Nakolice, Vyšné.

Trasa vede většinou po zpevněných komunikacích s asfaltovým povrchem. Výjimkou jsou pouze krátké úseky lesních cest při výjezdu z části Českých Velenic nazývané Josefsko, v Suchdole nad Lužnicí, mezi zastávkami Tři Facky a Hrdlořezy a v okolí zastávky Blata. Všechny tyto cesty jsou však v dobrém stavu a jsou bez problémů sjízdné pro trekingová kola.

Pamětí Novohradska

Cyklotrasa je dlouhá 54 km a spojuje jí 19 zastávek. Trasa vede z 90% po zpevněných komunikacích s asfaltovým povrchem. Oficiální čísla tras KČT jsou 1050, 1046, 34.

Trasa vede přes tato místa: Starý hrad, Štiptoň, Široká alej, Petříkov, Kaplička v Bukové, Janovka, Výhledy, Žár, Žumberk, Svébohy, Horní Stropnice, Putování po cestách, Dobrá Voda, Šejby, Vraní hnízdo, Jedlice, Veveří, Hraniční přechod, Místo posledního odpočinku.

Když v dubu straší

Zajímavosti na trase: rybník Svět, Krčínův dub, rybník Rožmberk, Rožmberská bašta

Trasa nás provede místy spjatými s pověstmi tohoto rybníkářského kraje. Navštívíte cestu, kudy se za bouřlivých nocí prohání kočár tažený koucoury, místo, kde byl osvobozen Jakub Krčín z moci pekla a další zajímavé lokality.

Za krásnou, leč prohnanou pokojskou

Zajímavosti na trase: mimoúrovňové křížení dvou stok, zřícenina poutního kostel Narození Panny Marie, Kněžská skála, nejsevernější bod Rakouska

Tato trasa je nejdelší a vyvede nás i do zvlněné krajiny přírodního parku Homolka - Vojířov. Méně zdatní cyklisté mohou využít některou ze zkratek. Cestou nás provází četnické pátrání po bandě zlodějů v čele s krásnou pokojskou.

Operace Aus Dunajitz...krajem rybníků

Zajímavosti na trase: křížová cesta na Dunajovické hoře, Nadějská rybniční soustava, Přírodní památka Slepičí vršek (pískový přesyp), kamenný most, kaple u sv. Víta, Kotěrova vodárna

Na trase můžeme sledovat napínavý příběh honu na německé špiony v Československu na prahu 2. světové války. Cestou narazíme i na stopy vojenské činnosti v okolí Třeboně - bývalá střelnice, prvorepublikový bunkr...Cestu si můžeme zpestřit luštěním jména Dunajovické spojky.

 

 

Zde najdete další cyklostrasy popsané podrobněji

Pravobřežní stezka do Hluboké

Tato cyklostezka vede z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou. Na pravém břehu řeky je zpevněná šotolinová cesta, díky které se vyhnete frekventované stezce na druhém břehu, kterou hojně využívají kolečkové brusle.

Cyklotrasa Lužnice - Nežárka

Cyklistická cesta Lužnice-Nežárka vede podél řeky Lužnice a zároveň řeky Nežárky, ty se stýkají ve Veselí nad Lužnicí.

Cyklotrasa - naučná stezka Rožmberk

Cyklotrasa - naučná stezka Rožmberk

Stezka Rožmberk začíná v Třeboni na hrázi rybníka Svět a končí ve Staré Hlíně (8 zastávek). Měří 22 km, je vhodná pro pěší i cyklisty.

Rožmberská vodní díla - Modrá jižní cyklotrasa

Rožmberská vodní díla - Modrá jižní cyklotrasa

Trasa vede přes obce: Třeboň, Břilice, Přeseka, Stará Hlína + Stará řeka, Stříbřecký most, Nová řeka, Rozvodí, Opatovický mlýn, Třeboň – Hrádeček

Ze Staré Hlíny na Staňkov a Chlum - 58 km

Ze Staré Hlíny na Staňkov a Chlum - 58 km

Průjezdní místa: Stříbřec, Libořezy, Bystřická cesta, Rovenská cesta, Staňkov, rybník Svobodný, Nová Huť, Kosky, Majdalena, Barbora, Třeboň, Nová Hlína

Cyklotrasa na Třeboňsko - 48 km

Cyklotrasa na Třeboňsko - 48 km

Průjezdní místa: Rybníky Okřínek, Lipičí, Kolence, U Blažků, Metel, Karštejn, Evženovo údolí, Jemčina, Šimanov, Stráž n.Než., rybník Staviště, Stříbřec, Stříbřecký most, rybník Stolec, rybník Ženich, Holičky

Penzion Fantazie

Kontakty:
Stará Hlína 85
379 01 Třeboň
Tel.: 731 108 563 | 389 602 015
penzionfantazie@seznam.cz

 

Ceník ubytování >>

 

Rezervace ubytování >>

 

Sledujte nás na Facebooku

Ubytování dále nabízí:

 • domácí snídaně v ceně
 • malé fitko přímo v objektu
 • infrasauna
 • společenská místnost s krbem, barem a TV
 • parkování u penzionu
 • úschova kol pod střechou
 • velká zahrada s pergolou
 • možnosti večerního grilování
 • zdarma Vám také zapůjčíme fén, trezor, knihy, stolní a karetní hry
 • zajistíme odvoz z/na vlakové a autobusové nádraží v Třeboni
 • praní prádla a oblečení
ubytování Třeboň penzion Fantazieo penzionuokolí penzionurezervacekontaktyPenzion Fantazie
ČeskyEnglish

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout