Historické památky Třeboně

Do samotného centra města Třeboně -  na Masarykovo náměstí vedou tři hlavní cesty; každou z nich lemuje původní mohutná brána. U kostela svatého Jiljí a Panny Marie Královny se nachází brána Budějovická, na jižní části města je Svinenská brána, hned za ní je ještě jedna brána, Novohradská - směr rybník Svět. Na východní straně zase město střeží Hradecká, ve směru na místní část města - Kopeček.

Bezbariérová mapa města Třeboně

 

Schwarzenberská hrobka Třeboň

Schwarzenberskou hrobku najdete poblíž parku u rybníka Svět, necelé 2 km od třeboňského Masarykova náměstí. Schwarzenberská hrobka Třeboň

Založil ji Jan Adolf II. Schwarzenberg na podnět své manželky Eleonory Schwarzenbergové. Stavba začala roku 1874 a byla dokončena roku 1877. V hrobce je uloženo 26 rakví. Samotná hrobka se nachází pod úrovní hladiny rybníka Svět, kolem je důmyslně vybudovaný vzduchový kanál široký 60 cm a hluboký 2 m. Má podle tehdejších předpisů vlastní vchod, malá neprůhledná okna a vnitřní cirkulaci vzduchu.

V letních měsících se v hrobce konají koncerty vážené hudby. Hrobka je otevřena pro veřejnost od dubna do října, prohlídka je možná s průvodcem.

Penzion Fantazie se nachází zhruba 5 km od Schwarzenberské hrobky.

 

Renesanční zámek v Třeboni

Třeboňský zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. O jeho rozsahu svědčí více než 100 obytných místností. Budovy třeboňského zámku tvoří západní čelo Masarykova náměstí, na které zámecký areál plynule navazuje. Honosný renesanční zámek se tak stal neodmyslitelnou součástí historického města.Renesanční zámek v Třeboni - 5 km od penzionu Fantazie

Jak a kdy zámek navštívit:

 • tři prohlídkové trasy A, B, C
 • duben, květen, září, říjen - mimo pondělí 9:00 - 16:00 (s průvodcem)
 • červen až srpen - mimo pondělí 9:00 - 17:15 (s průvodcem)
 • vstupné na zámek

Větší část zámku zaujímají depozitáře státního oblastního archivu. K zámku náleží i rozsáhlý park, ve kterém můžete relaxovat. V parku se nachází Expozice Třeboňska, kterou doporučujeme navštívit. Zábavnou a zajímavou formou představuje Třeboň a Třeboňskou krajinu a zvyklosti.

 

Pivovar Regent Třeboň

Historiie pivovaru Regent sahá do roku 1379. Vaření piva má v Třeboni velkou tradici. Třeboňský pivovar patří k nejstarším pivovarům na světě. Nádvoří pivovaru je nově zrekonstuované, v létě se zde pořádají nejrůznější kulturní akce a koncerty, nesmíme zapomenou na velmi oblíbené "pivovarské slavnosti".

V pivovaru se vaří pivo Bohemia Regent, pod jehož značkou najdete různé druhy piva: klasický výčepní světlý ležák, super světlé výčepní pivo, přemium světlý a tmavý ležák, speciální polotmavé pivo, premium světlé pivo Kníže a velmi oblíbené kvasnicové pivo.

Do pivovaru lze po objednávce přijít na prohlídku s průvodcem a ochutnávkou piva. Zrekonstruovanou sladovnu si lze pronajmout pro pořádání večírků či společenských akcí, pivovar také nabízí krátkodobé zapůjčování chladicích a výčepních zařízení.

Noční prohlídky pivovaru

Neobvyklá noční prohlídka pivovaru Bohemia Regent vás v průběhu roka čeká každý pátek a sobotu v 21.00 hodin. Zažijte si neobvyklou noční prohlídku našeho pivovaru s průvodcem a pochodní. Projdete se mimo jiné i starým pivovarským podzemím, kde se vyrábí naše tradiční české pivo. Ochutnáte také domácí chléb pečený s použitím pivovarských kvasnic a mláta.

Můžete ochutnat i nefiltrované nepasterizované pivo přímo z ležáckých tanků. Počet míst je omezen a proto je nutné zarezervovat místa telefonicky.

Navštívit pivovar můžete celoročně na objednání. Pivovar se nachází v centru města, které je 5 km od penzionu Fantazie.

 

Kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni

Římskokatolický kostel Sv. Jiljí a Panny Marie Královny v Třeboni se nachází nedaleko hlavního třeboňského Masarykova náměstí, v Husově ulici.

V kostele se konají pravidelné mše a každý den si ho můžete prohlédnout s průvodcem. Uvnitř najdete sochu Třeboňské madony, která patří mezi největší cennost kostela, dále zde najdete unikátní gotickou křížovou cestu, 5 oltářů, dvě gotické kaple.

Děkanský kostel byl s celým areálem kláštera vyhlášen v roce 1995 národní kulturní památku. Kostel je celou noc osvícen, vyniká zejména věž, která je dominantou historického města.

Přijměte naše pozvání do Třeboně a navštivte krásné historické památky v průběhu vašeho ubytování u nás v penzionu Fantazie.

 

Muzea a expozice

 • Dům přírody Třeboňska s trvalou expozicí Krajina a lidé
 • Rybí akvarium - Krčínův dům
 • Muzeum v Třeboni na náměstí
 • Botanický ústav - sbírka vodních mokřadních rostlin v Třeboni
  Více informací >>

 

Loutkové divadlo v Třeboni, kino, divadlo J.K. Tyla.

Více informací >>

 

Rezervujte si ubytování v Třeboni právě teď, těšíme se na Vás!

 

Penzion Fantazie

Kontakty:
Stará Hlína 85
379 01 Třeboň
Tel.: 731 108 563 | 389 602 015
penzionfantazie@seznam.cz

 

Ceník ubytování >>

 

Rezervace ubytování >>

 

Sledujte nás na Facebooku

Ubytování dále nabízí:

 • domácí snídaně v ceně
 • malé fitko přímo v objektu
 • infrasauna
 • společenská místnost s krbem, barem a TV
 • parkování u penzionu
 • úschova kol pod střechou
 • velká zahrada s pergolou
 • možnosti večerního grilování
 • zdarma Vám také zapůjčíme fén, trezor, knihy, stolní a karetní hry
 • zajistíme odvoz z/na vlakové a autobusové nádraží v Třeboni
 • praní prádla a oblečení
ubytování Třeboň penzion Fantazieo penzionuokolí penzionurezervacekontaktyPenzion Fantazie
ČeskyEnglish

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout