Muzea a expozice v Třeboni

Dům přírody Třeboňska s trvalou expozicí Krajina a lidé

Tato expozicie seznamuje návštěvníky s největšími atraktivitami Třeboňska. Za méně než jednu hodinu se dozvíte vše o historii rybníkářství, lázeňství a krajiny Třeboňska vůbec. Čekají na vás i překvapení, jako například možnost vlézt do 300 let starého dubu či návštěva malých vydřat v jejich noře. Dozvíte se také o historii a technických zajímavostech třeboňského rybníkářství, spojeného se slavnými jmény Štěpánka Netolického, Jakuba Krčína z Jelčan a dalších rybníkářů.Dům přírody Třeboňska s trvalou expozicí Krajina a lidé

Celá expozice je kombinací dvojrozměrných exponátů (fotografie, kresby, mapy, texty) a trojrozměrných dioramat a modelů.

Rybí akvarium - Vratislavský dům na náměstí

Akvárium se nachází na Masarykově náměstí ve Vratislavském domě, v horní části náměstí. Můžete zde vidět spoustu sladkovodních ryb, které plavou běžně v třeboňských rybnících. V domě se konají také přednášky a různé besedy s tématikou příroda na Třeboňsku.

Muzeum v Třeboni na náměstí

Muzeum se rozprostírá v prvním patře historické radniční budovy na Masarykově náměstí. Část svých prostro má také v radniční věži.Muzeum v Třeboni na náměstí

Základem se stala galerie obrazů Františka Líbala, Františka Volfa a Jana Kojana, tyto obrazy jsou majetkem města. V dalších místnostech je nainstalována fotografie tzv. Zmizelé Třeboně, dále expozice Stará škola a Odkaz středověké Třeboně. Můžete si zde prohlédnout i kopii gotické plastiky Třeboňské madony z roku 1400 a kopie obrazů Mistra třeboňského oltáře z let 1380 až 1390.

Botanický ústav - sbírka vodních mokřadních rostlin v Třeboni

Sbírka vodních a mokřadních rostlin Botanického ústavu AV ČR v Třeboni byla založena v roce 1976 jako prostředek ke studiu ohrožených vzácných druhů. Sbírka obsahuje asi 400 druhů pěstovaných makrocyt. Většina rostlin pochází z ČR, případně střední Evropy, jen necelých 10% druhů je z jiných oblastí světa.

Návštěva jistě stojí za to, podle odborníků je tato sbírka nejlepší a nejúplnější v Evropě a patří mezi největší na světě. Sbírka jistě má co říct nejen specialistům a studentům, ale i laikům. Je přístupná zdarma. Veřejnost má možnost navštívit sbírku ve skupinách po telefonické domluvě.

Přijměte naše pozvání do Třeboně a navštivte zajímavá muzea a expozice v průběhu své dovolené v Třeboni.

Rezervujte si ubytování v Třeboni právě teď, těšíme se na Vás!

 

 

Penzion Fantazie

Kontakty:
Stará Hlína 85
379 01 Třeboň
Tel.: 731 108 563 | 389 602 015
penzionfantazie@seznam.cz

 

Ceník ubytování >>

 

Rezervace ubytování >>

 

Sledujte nás na Facebooku

Ubytování dále nabízí:

 • domácí snídaně v ceně
 • malé fitko přímo v objektu
 • infrasauna
 • společenská místnost s krbem, barem a TV
 • parkování u penzionu
 • úschova kol pod střechou
 • velká zahrada s pergolou
 • možnosti večerního grilování
 • zdarma Vám také zapůjčíme fén, trezor, knihy, stolní a karetní hry
 • zajistíme odvoz z/na vlakové a autobusové nádraží v Třeboni
 • praní prádla a oblečení
ubytování Třeboň penzion Fantazieo penzionuokolí penzionurezervacekontaktyPenzion Fantazie
ČeskyEnglish

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout